Tet Cloud mājaslapa neatbalsta Internet Explorer pārlūku

Tet Cloud mājaslapa neatbalsta Internet Explorer pārlūku

Iesakām izvēlēties citu interneta pārlūku - Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge

 

2022. gadā līdz šim Tet ir konstatējis vairāk nekā 1429 pakalpojumu atteices (DDoS) uzbrukumu, kas bija vērsti pret valsts iestādēm, kritisko valsts infrastruktūru un uzņēmumiem. 275 no tiem bija īpaši bīstami. Kiberuzbrukumi notika viļņveidīgi, lielāko skaitu sasniedzot maijā un augustā, kas galvenokārt ir saistīts ar Latvijas politiskajiem lēmumiem dažādos veidos atbalstīt Ukrainu. Tajā pašā laikā Tet nobloķējis vairāk nekā 131 370 e-pastu, kas saturēja vīrusus vai saites uz vīrusu saturošām vietnēm. Tas ir aptuveni par 30% vairāk, nekā attiecīgajā periodā pirms gada. Gandrīz 70% no visiem saņemtajiem e-pastiem tika klasificēti kā surogātpasti.

“Septembrī-oktobrī Latvijas kibertelpu var raksturot kā mierīgāku, nekā iepriekš, jo, piemēram, DDoS-uzbrukumu skaits ir ievērojami samazinājies, kas var būt skaidrojams ar mobilizāciju Krievijā. Tas gan nenozīmē, ka var atslābst, jo situācija var strauji mainīties, līdzīgi kā tas notika pavasarī – kad pēc “klusuma” sākās uzbrukumu vilnis,” stāsta Tet tehnoloģiju direktors, valdes loceklis Dmitrijs Ņikitins. Līdz šim Latvijai izdevies veiksmīgi atvairīt uzbrukumus, ko apliecina arī CERT.LV, uzsverot, ka tāpat jābūt vērīgiem.

“Ir pagājuši jau gandrīz 8 mēneši, kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, un šī kara ietekme viļņveidīgi atbalsojas arī Latvijas un citu Eiropas valstu kibertelpā. Kā valsts esam veiksmīgi stāvējuši pretī intensīvākajiem piekļuves lieguma jeb DDoS uzbrukumiem Latvijas pastāvēšanas vēsturē, tomēr tajā pat laikā arī apzināmies, ka šis fakts nav iemesls svinībām vai atelpai. Kiberdrošība ir pielīdzināma maratonam, nevis sprintam, un tas prasa saglabāt modrību un gatavību arī turpmāk gan no CERT.LV puses, gan no pakalpojumu sniedzēju un infrastruktūras uzturētāju puses. Tāpēc priecājamies par veiksmīgo līdzšinējo sadarbību ar Tet un citiem nozares partneriem, kas sniedz iespēju daudz efektīvāk un ātrāk pamanīt dažādus apdraudējumus un uz tiem attiecīgi reaģēt,” saka CERT.LV vadītājas vietnieks Varis Teivāns.

Viena no aktuālākajām problēmām, par ko bieži aizmirst lietotāji, joprojām ir drošas paroles. “Šī gada laikā mēs esam piefiksējuši 4,5 miljonus aizdomīgus mēģinājumus “minēt” paroli ar mērķi uzlauzt e-pastus. Tāpēc lūdzam visus pievērst uzmanību šim jautājumam un visur, kur vien iespējams, ieviest daudzfaktoru autentifikāciju, kā arī regulāri atjaunot un veidot sarežģītas paroles, jo liels kiberuzbrukums var sākties arī no maza cauruma,” atgādina D.Ņikitins.

Lai atsvaidzinātu un papildinātu zināšanas par digitālo drošību, Tet aicina apmeklēt vietni digitaladrosiba.lv, kur apkopota informācija un ieteikumi ikvienam interneta lietotājam, bērniem, jauniešiem un uzņēmumiem.

Savukārt, attīstot kiberdrošības tēmu uzņēmēju un valsts sektora vidū, kā arī noslēdzot Eiropas kiberdrošības mēnesi, 26. oktobrī Tet jau otro gadu rīko lielāko kiberdrošības biznesa forumu CyberShield, kas šogad notiks attālināti un klātienē, pulcējot labākos digitālās drošības ekspertus un vizionārus no Latvijas un visas pasaules. Pieteikties forumam klātienē vai reģistrēties tiešraidei ir iespējams šeit.

Paldies par ziņu.

Sazināsimies ar Jums 48 stundu laikā!

Sazinies

Aizpildiet kontaktformu! Mēs ar lielāko prieku sazināsimies, lai atbildētu uz visiem Jūsu jautājumiem.

Šo vietni aizsargā reCAPTCHA, un tiek piemērota Google Privātuma politika un Pakalpojumu sniegšanas noteikumi.