Tet Cloud mājaslapa neatbalsta Internet Explorer pārlūku

Tet Cloud mājaslapa neatbalsta Internet Explorer pārlūku

Iesakām izvēlēties citu interneta pārlūku - Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge

 

2021. gada Tet pamattīkla apkopotā kiberdrošības statistika liecina par identificētiem 50 miljoniem surogātpastu, 123 500 nobloķētiem e-pastiem ar vīrusiem, kā arī 3 066 nobloķētiem pakalpojumu atteices uzbrukumiem (distributed denial-of-service, DDoS), kas ir par 22% vairāk, nekā gadu iepriekš. Puse no DDoS-uzbrukumu mēģinājumiem ilga no 1 līdz 5 minūtēm, bet 1% no visiem – vismaz vienu stundu, kas liecina par uzbrukuma mērķtiecību un sarežģītību. Lielākā DDoS-uzbrukuma jauda, ko nobloķējis Tet, ir 112 Gbps. Savukārt Tet identificēto e-pastu skaits ar ļaunatūru 2021. gadā ir par 12% mazāks nekā gadu iepriekš, kas var būt saistīts ar zemāku Emotet vīrusa “aktivitāti” 2021. gadā.

 

Pieaugot tirgus pieprasījumam pēc mākoņu pakalpojumiem Latvijā un eksporta tirgos, tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet mākoņu platformas Tet Cloud apgrozījums ir kāpis par 19%, salīdzinot ar gadu iepriekš. Datu centru bizness – gan iekārtu izvietošana datu centros, gan mākoņu pakalpojumi – mājas tirgū Latvijā ir audzis par 7%, savukārt lielākajā šo pakalpojumu eksporta tirgū Ukrainā – par 11%.

 

Vairākumam Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) nav izdalīti IT drošības budžeti, nav biznesa nepārtrauktības plānu krīzes gadījumiem, kā arī pastāv pārliecība, ka kiberdrošība viņu kompānijām nav aktuāla. Par to liecina jaunākās tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet MVU aptaujas dati [1], kurā piedalījās 900 uzņēmumi. IT drošības budžets ir paredzēts vien 6% no aptaujāto, mazāk nekā 10% ir izveidots IT infrastruktūras nepārtrauktības plāns, un tikai 24% uzskata, ka kiberdrošība viņiem ir aktuāla.

 

Šī gada deviņos mēnešos būtiski pieaudzis pakalpojumu atteices uzbrukumu (DDoS) apjoms un jauda, kā arī dramatiski aug surogātpastu skaits. Tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet 2021. gada statistika liecina par identificētiem 36 miljoniem surogātpastu, 90 900 nobloķētiem e-pastiem ar vīrusiem un 2 506 nobloķētiem pakalpojumu atteices (DDoS) uzbrukumiem, kas jau ir vairāk nekā visā 2020. gadā kopā (2 400). Savukārt IT drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV ziņo par divreiz lielāku nulles-dienas ievainojamību skaitu šogad, salīdzinot ar 2020. gada datiem. Aicinot uzņēmumus un katru privātpersonu pievērst uzmanību savai ikdienas drošībai ierīcēs, Tet izstrādājis rokasgrāmatu "Kiberhigiēnas pamati", kas brīvi pieejama ikvienam.

Paldies par ziņu.

Sazināsimies ar Jums 48 stundu laikā!

Sazinies

Aizpildiet kontaktformu! Mēs ar lielāko prieku sazināsimies, lai atbildētu uz visiem Jūsu jautājumiem.

Šo vietni aizsargā reCAPTCHA, un tiek piemērota Google Privātuma politika un Pakalpojumu sniegšanas noteikumi.