Tet Cloud mājaslapa neatbalsta Internet Explorer pārlūku

Tet Cloud mājaslapa neatbalsta Internet Explorer pārlūku

Iesakām izvēlēties citu interneta pārlūku - Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge

 

Vairākumam Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) nav izdalīti IT drošības budžeti, nav biznesa nepārtrauktības plānu krīzes gadījumiem, kā arī pastāv pārliecība, ka kiberdrošība viņu kompānijām nav aktuāla. Par to liecina jaunākās tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet MVU aptaujas dati [1], kurā piedalījās 900 uzņēmumi. IT drošības budžets ir paredzēts vien 6% no aptaujāto, mazāk nekā 10% ir izveidots IT infrastruktūras nepārtrauktības plāns, un tikai 24% uzskata, ka kiberdrošība viņiem ir aktuāla.

 

Šī gada deviņos mēnešos būtiski pieaudzis pakalpojumu atteices uzbrukumu (DDoS) apjoms un jauda, kā arī dramatiski aug surogātpastu skaits. Tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet 2021. gada statistika liecina par identificētiem 36 miljoniem surogātpastu, 90 900 nobloķētiem e-pastiem ar vīrusiem un 2 506 nobloķētiem pakalpojumu atteices (DDoS) uzbrukumiem, kas jau ir vairāk nekā visā 2020. gadā kopā (2 400). Savukārt IT drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV ziņo par divreiz lielāku nulles-dienas ievainojamību skaitu šogad, salīdzinot ar 2020. gada datiem. Aicinot uzņēmumus un katru privātpersonu pievērst uzmanību savai ikdienas drošībai ierīcēs, Tet izstrādājis rokasgrāmatu "Kiberhigiēnas pamati", kas brīvi pieejama ikvienam.

 

Kiberuzbrukumu skaits aug katru gadu – to apliecina gan starptautiskie dati un CERT.LV statistika, gan arī Tet apkopotā informācija par 2021. gadu. Radware ziņo, ka 2021. gada otrajā ceturksnī pakalpojumu atteices uzbrukumu skaits pasaulē (distributed denial-of-service, DDoS) ir pieaudzis par vairāk nekā 40%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Savukārt tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet pirmajā pusgadā jau nobloķēja 2050 DDoS-uzbrukumus, kas ir gandrīz tikpat daudz kā visa 2020. gada laikā (2400). Sešu mēnešu laikā uzņēmums ir nobloķējis 72 tūkstošus inficētus e-pastus un konstatējis 109 tūkstošus surogātpastus.

 

Ņemot vērā datu centru un mākoņpakalpojumu tirgus straujo attīstību, tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet atklāj jaunāko, jau sesto datu centru, tā būvniecībā investējot 1,4 miljonus eiro un paplašinot datu centru jaudas par vēl 60 statnēm. Pēdējo gadu laikā strauji pieaug datu centru pakalpojumu pieprasījums, turklāt tirgus prognozes liecina par šīs tendences saglabāšanos arī nākotnē. Vairāk nekā 20% no Latvijas uzņēmumiem, kuri šobrīd vēl neizmanto datu centru pakalpojumus, plāno to sākt darīt[1], savukārt saskaņā ar Gartner prognozēm pieprasītākie mākoņpakalpojumi pasaulē IaaS (Infrastructure as a Service) šogad augs par 27%. Jau šobrīd Tet eksportē 75% no datu centru pakalpojumiem un tuvākajos gados plāno audzēt datu centra biznesa apgrozījumu par vidēji 15% gadā.

Paldies par ziņu.

Sazināsimies ar Jums 48 stundu laikā!

Sazinies

Aizpildiet kontaktformu! Mēs ar lielāko prieku sazināsimies, lai atbildētu uz visiem Jūsu jautājumiem.

Šo vietni aizsargā reCAPTCHA, un tiek piemērota Google Privātuma politika un Pakalpojumu sniegšanas noteikumi.